Vydělávejte blogem

31. prosinec 2016 | 05.18 |
› 

aneb Jak zpeněžit to, co jste až doteď dělali zadarmo. 

vydelavej blogem mensi

Vydělávej blogem aneb Konkrétní návod pro všechny blogery a blogerky,

jak vydělávat tím, co jste dosud dělali zadarmo

Láká Vás představa, že Vám k práci stačí pouze notebook a internetové připojení a když nechcete, vůbec nemusíte vystrčit nos z domu? A líbilo by se Vám vydělávat si na sebe tím, co Vás baví? Pokud ano, je tato kniha pro Vás.

Blog Vám může sloužit jako boční přivýdělek a brigáda, anebo, budete-li patřit mezi nejúspěšnější v branži, jako hlavní zdroj příjmů v řádu desítek a ve výjimečných případech i stovek tisíc korun. A tak ať už uvažujete o tom, že dodáte business touch svému aktuálnímu blogu, nebo že začnete s úplně jiným blogem od píky, najdete zde konkrétní postup, jak na to. Pravděpodobně zjistíte, že blogem si může vydělávat opravdu každý, kdo blogovat trochu umí a má na to chuť a čas; a vůbec nezáleží na tom, o čem bloguje, jak dlouho blog má a zda je zaměstnaný, na volné noze, v důchodu, na mateřské či na studiích. Blogování je možné v každé zmíněné situaci a výdělek z něj také.

Kniha začíná stručnou kapitolkou o tom, jaké vlastnosti musí úspěšný blog mít. Detaily pro fajnšmekry zde nehledejte, pro podrobnější návod na samotnou tvorbu blogu si budete muset přečíst jinou příručku (začít můžete třeba s touto superužitečnou knihou o tvorbě obsahu); v této kapitole se Vám nicméně dostane nezbytného základního zasvěcení do tématu.

Dalších pět kapitol knihy je věnováno bohatému výčtu všech myslitelných možností, jak si lze v českém prostředí nechat za obsah Vašeho blogu zaplatit. Pokud máte strach, že nejste technický typ, ničeho se nebojte: v knize najdete opravdu polopatické návody a vysvětlení tak snadná, jak je to jen možné. Porozumět jim zvládne každý, kdo dokáže surfovat na internetu, vyhledat si web Pise.cz a porozumět článku, který právě čtete. Pro začátečníka v oblasti online podnikání bude jádro knihy opravdovým požehnáním; pokud se na druhou stranu v této branži už nějakou dobu pohybujete a pojmy jako Sklik, AdSense, guestblogging, banner a affiliate Vám nejsou cizí, moc nových věcí se tu nedozvíte.

Předposlední kapitola je věnována právně-účetním věcem. Pokud opět máte obavy, protože běhat po úřadech a vypracovávat daňové přiznání a podobné dokumenty opravdu nepatří mezi Vaše oblíbené kratochvíle, ničeho se nebojte; v případě výdělku z blogu to vůbec nebude tak náročné, jak to může vypadat.

Hravě si se vším poradíte s pomocí této knihy a případně trochu googlení, v nejhorším případě Vám pak za pár stovek vypomůže účetní. A je to.

V poslední kapitolce pak najdete vlastně takové shrnutí celé knihy: Desatero úspěšného a výdělečného blogu. Ke knize ještě můžete získat deset dalších bonusů, mezi nimi třeba sadu placených šablon pro WordPress, přehled úspěšných affiliate blogů a youtuberů, seznam portálů, na kterých můžete své články prodat a tak dále. 

Mám-li to tedy celé shrnout: jediná kniha o vydělávání prostřednictvím blogu, která na českém trhu existuje, je napsaná srozumitelně, vhodná i pro antitechnické typy, podrobná a najdete v ní vše, co je pro start blogového podnikání potřeba. Pokud jste v oboru už expert, moc nového v ní nenajdete, pokud jste však začátečník nebo řekněme mírně pokročilý, měli byste se s ní okamžitě seznámit, má Vám co nabídnout.

Sečteno, podtrženo:

Výhody:

 • přehledná a srozumitelná kniha i pro úplného amatéra co se blogování a podnikání na internetu týče
 • snadno ji přečtete za dvě odpoledne
 • je to vůbec první v češtině vydaná kniha o monetizaci blogu
 • celý návod i všechny příklady jsou na míru šité pro české blogy 
 • najdete tu vše, co potřebujete, abyste mohli hned začít

Nevýhody:

 • pokud už jste v oboru expert, nejspíš už budete většinu informací znát
 • pokud potřebujete zjistit, jak svůj blog propagovat nebo jak jej vůbec psát, budete si potřebovat přečíst ještě něco dalšího, všechno se do jedné knihy nemůže vejít

Je to kniha pro mne?

 • Ano, pokud si chcete přivydělat a pracovat přitom z domu, navíc v jakoukoli denní či noční hodinu, která Vám vyhovuje.

 • Ano, pokud už blogujete i pokud se na blogování teprve chystáte.

 • Ano, pokud si myslíte, že je spravedlivé, abyste za desítky a stovky hodin, které tvorbou blogu který jiným lidem pomáhá trávíte, dostali zaplaceno.

 • Ano, pokud si chcete vydělávat tím, co děláte rádi.

Co z toho budu mít, když si knihu přečtu?

 • Kompletní návod na to, jak Váš blog přimět, aby pro Vás vydělával.
 • Celou škálu všech dostupných možností, jakými lze Váš blog učinit výdělečným.
 • Podrobný postup, jak vše správně udělat po právní a účetní stránce.

Kde knihu seženu?

Četli jste už tuto knihu, nebo o ní alespoň slyšeli? Pomohla Vám? Napište mi Váš názor do komentářů!

 ♦ ♦ ♦

Co teď?

Podívejte se na recenze dalších knih i na videonávody, díky kterým bude Vaše podnikání pro Vaše zákazníky užitečnější a pro Vás ziskovější:
Zdroj: http://podnikatelka.pise.cz/4-trapite-se-pokazde-kdyz-mate-sepsat-novy-clanek.html

 • Ukažte lidem, na čem právě děláte, a dovolte jim tak, aby objevili Váš jedinečný talent.
 • Potřebujete se zlepšit v jednání s lidmi a naučit se je přesvědčit o Vašem úhlu pohledu? Zjistěte, jak na to.
 • Došla Vám inspirace pro Váš blog, web nebo Youtube kanál? Vyřešte to zde.
 • Také Vám nakukali, že si máte zvolit zaměstnání tak, že popřemýšlíte, jaké máte koníčky? Bohužel je to blbost.
 • Máte něco, co chcete dostat mezi lidi a potřebujete, aby to zvirálnělo? Je snadné to zařídit.
  Zdroj: http://podnikatelka.pise.cz/7-chcete-se-nechat-objevit.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře