MEGAPRŮVODCE (1/6): Jak získat klíčové know-how...

1. leden 2017 | 11.28 |
› 

...a neutratit přitom ani korunu. Dopřejte si to nejlepší podnikatelské vzdělání úplně zdarma.

Potřebujete zjistit, jak nejlépe propagovat Vaši značku při rozpočtu v řádu stokorun, jak na svůj web dostat texty, které prodávají, nebo jak si získat důvěru zákazníka? Sledovat trendy marketingu na sociálních sítích nebo vymazlit SEO? Jak je libo. Mám pro Vás přehršel možností, jak se zadarmo dostat ke špičkovému know-how úspěšných podnikatelů.

Že je pro zdárný rozjezd podnikání potřeba především know-how, je Vám jasné. Máte ale dojem, že právě to Vám chybí, protože jste nikdy žádnou školu obchodního či ekonomického zaměření neabsolvovali, a tak start svého projektu stále odkládáte? Nebo už podnikáte a rádi byste se trochu přivzdělali, ale nevíte, po čem sáhnout? Anebo jste si už i vyhlédli konkrétní kurz nebo publikaci, ale nemáte na ni v rozpočtu místo? Nic z toho není pro vzdělávání překážkou. Cenné know-how můžete snadno získat i v případě, že máte do kapsy pořádně hluboko. Řeknu Vám jak.

Připravila jsem pro Vás velkého třídílného průvodce, ve kterém Vám ukážu, kde přesně podnikatelské know-how hledat a na jakou adresu se dostavit, chcete-li na vlastní oči vidět ty největší kapacity v oboru. To vše zdarma. 

V prvním díle si ukážeme, kde na Vás čekají video, workshopy, webináře a emailové kurzy a pak se podíváme, kam všude můžete v České republice zajít na bezplatnou konferenci, přednášku, školení či koučink. V dalších dílech Vám dám do rukou konkrétní tipy na e-booky, databáze článků a publikací, odborné weby a blogy, podnikatelské kanály na YouTube a další místa, na kterých můžete snadno najít informace, které potřebujete. Pojďme na to.

.

1. Najděte si online kurzy a webináře

Těch je na internetu celá řada a můžete se díky nim vzdělávat v pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Prozkoumat můžete jak videokurzy skládající se z mnoha lekcí, které jsou kompletně zdarma (třeba web Seduo má pro Vás takových kurzů čtyřiadvacet), tak ty, které jsou sice v zásadě placené, obsahují ovšem pár úvodních neplacených lekcí (například na tomto webu si můžete zdarma dopřát více než 180 lekcí). Za pozornost stojí i minikurzy, které tvoří bezplatný doplňek k jinak placeným službám a aplikacím (například tento - v záložce Školení klikněte na Mini online zdarma nebo tento); díky nim se můžete dozvědět, jaké nástroje pro podnikatele na trhu vůbec existují a co přesně umí a zodpovědně si promyslet, zda budou konkrétně pro Váš business něčím jako spásný

wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina">Deus ex machina, nebo naopak černou dírou na peníze.

Kromě videokurzů můžete sledovat také webináře a workshopy, který mají trochu jiný formát a pokud je sledujete živě, máte možnost do nich aktivně zasahovat. Zajděte si například na tento web, na kterém najdete řadu webinářů zcela zdarma, anebo se nechte pozvat na některý z workshopů, u kterých můžete zdarma sledovat první hodinu živého vysílání. 

notebook

Třetí možností konzistentního online vzdělávávní jsou emailové kurzy. Těch také existuje celá řada, mě se zdá zajímavý třeba tento, díky kterému dokážete za necelé čtyři měsíce napsat svoji vlastní knihu. Prostřednictvím emailu můžete absolvovat také kurz PPC reklamy, síťového marketingu nebo optimalizace webových stránek.

Ještě než se ale na online studium vrhnete, vezměte prosím na vědomí jednu veledůležitou věc: výukové materiály na internetu mají velmi proměnlivou kvalitu a zatímco jeden může mít cenu zlata, jiný může obsahovat samé bláboly, které Vás akorát svedou na scestí. Veškeré informace proto stále filtrujte zdravým selským rozumem a porovnávejte s údaji z dalších zdrojů a nejste-li si výsledným úsudkem jisti, raději se vždy před dalšími kroky poraďte se spolehlivým odborníkem. Není snad třeba dodávat, že za veškeré Vaše následné úspěchy či újmy všeho druhu budete vždy zodpovědní jen s pouze Vy sami. 

Co máte nejraději Vy, videokurzy, webináře nebo emailové kurzy? A máte tip na nějaký osvědčený kurz? Napište mi o něm do komentářů! A nezapomeňte se příští neděli zastavit pro druhý, ještě nabitější díl tohoto megaprůvodce, tentokráte na téma bezplatných živých seminářů, konferencí a školení.

♦ ♦ ♦

Co teď?

Podívejte se na recenze dalších knih i na videonávody, díky kterým bude Vaše podnikání pro Vaše zákazníky užitečnější a pro Vás ziskovější:
Zdroj: http://podnikatelka.pise.cz/4-trapite-se-pokazde-kdyz-mate-sepsat-novy-clanek.html

  • Chcete z blogu, který provozujete, dostat nějaké peníze? Tady je návod, jak zařídit, aby Vám blog vydělával.
  • Ukažte lidem, na čem právě děláte, a dovolte jim tak, aby objevili Váš jedinečný talent.
  • Potřebujete se zlepšit v jednání s lidmi a naučit se je přesvědčit o Vašem úhlu pohledu? Zjistěte, jak na to.
  • Došla Vám inspirace pro Váš blog, web nebo Youtube kanál? Vyřešte to zde.
  • Máte něco, co chcete dostat mezi lidi a potřebujete, aby to zvirálnělo? Je snadné to zařídit.


Zdroj: http://podnikatelka.pise.cz/8-vydelavej-blogem.html
Fotografie:

autorkou je Joanna M. Foto.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře